Pavasaris – prasideda dviračių sezonas

 
🚴Pavasaris – prasideda dviračių sezonas
👉Online paskaitas jau išklausė ir dviratininkų taisykles prisiminė Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai ir jų tėveliai.
👉Nepamiršti buvo ir Kalvarijos dienos centro "Žiniukas" vaikai, kuriems po paskaitos atsakius į pareigūnės pateiktus klausimus buvo įteiktos policijos atminimo dovanėlės
👉O ar Tu žinai dviračių vairuotojų taisykles🤔
Jei primiršai? 👀
‼️VERTA PRISIMINTI ‼️
 
Kokio amžiaus vaikams galima važiuoti dviračiu?
👉Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas! Turi dviratuką, moki važiuoti ir pirmyn!
👉Važiuojamąja kelio dalimi dviratininkai nuo 14 metų, o išlaikiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą nuo 12 metų. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų vaikams.
👉Policija primena, kad dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu.
👉Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų dviračių takais arba dviračių eismo juostomis (pažymėtomis skiriamomis linijomis su dviračio simboliais), o kur nėra – važiuojamąja kelio dalimi, kelkraščiu kuo arčiau dešiniojo krašto.
👉Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi būtina dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale raudonos šviesos žibintas.
👉Važiuojant keliu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ir dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas.
👉Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojančiam keliu, šalmas yra rekomenduojamas, tačiau neprivalomas.
👉Svarbu nepamiršti, kad dviračių eismas yra draudžiamas automagistralėse ir greitkeliuose.
👉Kelią kertant pėsčiųjų perėjoje reikia nulipti nuo dviračio ir jį persivaryti. Tik neskubėk, pristabdyk, apsidairyk!
👉Važiuojant dviračiu, paspirtuku patariame atsisakyti ausinukų (klausytis muzikos), nes negirdėdami nejausite aplinkos kelyje. Būtina laikytis 1,5 metro saugaus atstumo nuo automobilio, kad nelaimingo atsitikimo atveju nenukristumėte po automobilio ratais. Turite labai save saugoti!
‼️Kelių eismo taisyklių reikia laikytis visada, kad kelionė dviračiu būtų smagi ir saugi
  • 11_2
  • 22
  • 33
  • 44
 

Pamokų laikas

1) 08:30 - 09:15

2) 09:25 - 10:10

3) 10:20 - 11:05

Ilgoji pertrauka 0-4 kl. mokiniams

4) 11:25 - 12:10

Ilgoji pertrauka 5-9 kl. mokiniams

5) 12:30 - 13:15

6) 13:20 - 14:05

7) 14:10- 14:55

 

Mokinių pavėžėjimas

7.30 val. - Kalvarija

7.40 val. – Akmenynų k.

7.50 val. – Pagraužių k.

 7.55 val. – Skaisčių k.

                        

8.10 val. – Salaperaugio k.

8.15 val. – Senabūdžio k.

© 2021 Liubavo Juozo Montvilos mokykla. Visos teisės saugomos.